Funkcyjny i Młoda Kadra

profil FUNKCYJNY - dla MŁODZIEŻY w wieku 16 - 17 lat
profil MŁODA KADRA - dla MŁODZIEŻY w wieku 18 - 19 lat

Profil Funkcyjni - został stworzony z myślą o naszych uczestnikach jeżdzących z nami od lat, którzy nie ukończyli jeszcze 18 roku życia. Upływ czasu najlepiej widać po dzieciach :) . Dzisiaj to młodzież, która chce spędzać czas na naszych wyjazdach , ale już wyrosła z oferowanych profili. Ich chęć uczestnictwa we wszystkich zajęciach i atrakcjach jest ogromna, co więcej znają ośrodek, zajęcia i podstwy większości realizowanych przez nas profili. Przyszła więc pora aby powierzyć im dodatkowe zadania i nauczyć odpowiedzialności nie tylko za siebie. Przygotujemy ich do bycia w przyszłości młodą kadrą. W tym celu w takcie obozu dostaną od nas dodatkowe przywileje, ale i zadania do wykonania na stanowiskach u boku naszej doświadczonej kadry. A zatem z 4 bloków zajęć, które odbywają sie pomiędzy śniadaniem a kolacją : 2 to zajęcia na wodzie i lądzie dla ich relaksu w gronie równieśników, na kolejne dwa  zostaną podzieleni na podgrupy i u boku instruktórów również bedą uczestniczyć w zajęciach, ale tym razem jako FUNKCYJNI-  pomocnicy, dodatkowa asekuracja czy po prostu "starsi bracia i siostry" dla młodszych uczestników obozu. 

Profil MŁODA KADRA - Młoda Kadra to już ostatni szczebel przed przyjazdem w kolejnych latach jako KADRA. Przeznaczony jest dla Młodzieży w wieku 18-19 lat, którzy w latach ubiegłych byli uczestnikami naszych obozów i w tym lub ubiegłym roku osiągneli pełnoletność. Najczęściej tegoroczni maturzyści, którzy uzyskali egzamin dojrzałości i szykują sie na studia. Czyli osoby, które w przyszłości chciały by uzyskać uprawnienia wychowawcy kolonijnego czy instruktora sportu. Często posiadające już sporo talentu i sprawności, a nawet uprawnień, które zdobyły na obozach czy zajęciach pozaszkolnych: RATOWNICZE, ŻEGLARSKIE, TANECZNE i wiele, wiele innych. Są osobami, które swoimi talentami i pasją lubią się dzielić z młodszymi oraz podobnie jak my KADRA: są wolni od nałogów :). Razem z grupą funkcyjnych będą uczestniczyć w zyciu obozu, ale z racji pełnoletności damy im dodatkowe przywileje i obowiązki. Nuczymy i damy wzorce by za rok albo nawet w te wakacje po obozie i spełnieniu wymogów formalnych mogli już samodzielnie jeżdzić do pracy zarobkowej jako wychowawcy kolonijni czy instruktorzy. 

Zajęcia odbywają się przez cały dzień w 5 blokach: A i B przed południem (2 x 1.5h), C i D po południu (2 x 1h) i Blok E (wieczorny).

Ośrodek wypoczynkowy "KALWA" - położony niedaleko Olsztyna (ok. 30 km w kierunku Szczytna - 190km od Warszawy) ośrodek jest pięknie usytuowany nad brzegiem jeziora Kalwa wśród mazurskich lasów. Czyste powietrze, piękne krajobrazy, krystalicznie czysta woda, niespotykana fauna i flora. Dostępność urządzeń sportowych gwarantują doskonały wypoczynek oraz kontakt z przyrodą. Na terenie ośrodka znajdują się; korty tenisowe, boiska do gier zespołowych, przystań wodna ze sprzętem pływającym, pomost z kąpieliskiem i ratownikiem, kryty basen o dł. 25m, kręgielnia, bilard, sala dyskotekowa, sale konferencyjne.

Zakwaterowanie Nowoczesne i komfortowo wyposażone domki turystyczne typu BRDA, przeznaczone dla 6 osób. W każdym z nich na parterze znajduje się salon z TV SAT, radiem i telefonem, aneks kuchenny (z lodówką) i węzeł sanitarny (z natryskiem). Dwie kanapy narożne w saloniku. Na piętro prowadzą drewniane, kręcone schodki, tam zaś znajdują się dwie sypialnie dwuosobowe z pojedynczymi łóżkami. Ośrodek ogrodzony i strzeżony.

Zajęcia odbywają się przez cały dzień w 5 blokach:

A i B przed południem (2 x 1.5h), C i D po południu (2 x 1h) i Blok E (wieczorny).

  • Tak jak zostało to napisane we wstępie . Uczestnicy tego profilu będą uczestniczyć we wszystkich typach zajęć na wodzie i lądzie. :)

Wyżywienie - Trzy posiłki dziennie + podwieczorek: śniadania, obiad + podwieczorek, kolacja

Transport - Autokar klasy LUX
planowany wyjazd: zbiórka 8.45, ruszamy o 9.30-9.45, powrót 17.30-18.30 

Dojazd własny - zakwaterowanie na ośrodku od 13.30 w dniu przyjazdu i wykwaterowanie do godziny 13.00 w dniu wyjazdu

Ubezpieczenie - NNW


Termin - 22-30.06.2024 /8 noclegów - 9 dni/
Turnus  kończy się obiadem


Cena: 2799 zł Funkcyjni 


Cena: 2399 zł MŁODA KADRA 


Cena za wyjazd zawiera następujące świadczenia:

Przejazd autokarem, pobyt wraz z wyżywieniem, opiekę trenerską i wychowawczą, ratowniczą, lekarską i pielęgniarki, realizację podanego programu edukacyjno-sportowego i innych atrakcji, korzystanie w ramach zajęć z jeziora oraz ze wszystkich obiektów ośrodka ( hala, świetlice, boiska, sale taneczne), ubezpieczenie NNW, obowiązkowe UBEZPIECZENIE do TFG, obiad w dniu wyjazdu. W przypadku dojazdu własnego cena obniżona jest o 100zł/os.