Profil Wodny

PROFIL WODNY (nieżeglarski) dla dzieci w wieku 10-15 lat

PROGRAM  Uczestnicy profilu wodnego będą uczestniczyć w co najmniej dwóch blokach zajęciach na jeziorze na:  rowerach wodnych, kajakach, łodziach wiosłowych i deskach SUP (Stand Up Paddle) jak również w dalszych wyprawach po jeziorze 

Pozostałe zajęcia dodatkowo każdy uczestnik obozu będzie uczestniczył codziennie w 2 blokach zajęć x 1-1.5h z profilu ogólnego ( rowery, boisko - gry zespołowe i integracyjne, zajęcia kreatywne, teatralne, plastyczne, taneczne, sportowo-gimnastyczne itd.

Urozmaicony i wszechstronny PROGRAM ZAJĘĆ z akcentem na ruch na świeżym powietrzu. Zajęcia odbywają się przez cały dzień w 5 blokach: A i B przed południem (2 x 1.5h), C i D po południu (2 x 1h) i Blok E (wieczorny).

Ośrodek wypoczynkowy "KALWA" - położony niedaleko Olsztyna (ok. 30 km w kierunku Szczytna - 190km od Warszawy) ośrodek jest pięknie usytuowany nad brzegiem jeziora Kalwa wśród mazurskich lasów. Czyste powietrze, piękne krajobrazy, krystalicznie czysta woda, niespotykana fauna i flora. Dostępność urządzeń sportowych gwarantują doskonały wypoczynek oraz kontakt z przyrodą. Na terenie ośrodka znajdują się; korty tenisowe, boiska do gier zespołowych, przystań wodna ze sprzętem pływającym, pomost z kąpieliskiem i ratownikiem, kryty basen o dł. 25m, kręgielnia, bilard, sala dyskotekowa, sale konferencyjne.

Zakwaterowanie -  Nowoczesne i komfortowo wyposażone domki turystyczne typu BRDA, przeznaczone dla 6 osób. W każdym z nich na parterze znajduje się salon, aneks kuchenny (z lodówką) i węzeł sanitarny (z natryskiem). Dwie kanapy narożne w saloniku. Na piętro prowadzą drewniane, kręcone schodki, tam zaś znajdują się dwie sypialnie dwuosobowe z pojedynczymi łóżkami. Ośrodek ogrodzony i strzeżony.

Zajęcia odbywają się przez cały dzień w 5 blokach:

A i B przed południem (2 x 1.5h) - tzw zajęcia profilowe, C i D po południu (2 x 1h) - tzw zajęcia ogólnorozwojowe i Blok E (wieczorny).

 • Kształcenie i rozwijanie umiejętności z użyciem sprzętu pływającego : deski SUP, kajaki, łodzie wiosłowe, rowery wodne. Wszystkie zajęcia na wodach odbywać się będą z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, z obecnością kadry instruktorskiej i ratowniczej. 
 • Pływanie - nauka i doskonalenie pływania pod okiem doświadczonych instruktorów i trenerów WiKARO-SPORT. Zajęcia odbywać się będą zgodnie ze standardem WiKARO-SPORT. Możliwość uzyskania karty pływackiej oraz specjalnej karty pływackiej.
 • Zajęcia z ratownictwa - zajęcia będą prowadzić instruktorzy i ratownicy WOPR. Przybliżymy zagadnienia związane z udzielaniem pierwszej pomocy przed medycznej, podstawy ratownictwa wodnego (ćwiczenia ze sprzętem ratowniczym).
 • Gry zespołowe - na boiskach do piłki noznej, koszykówki i siatkówki oraz na hali​
 • Zabawy integracyjne - w trakcie których głównym założeniem będzie integracja  po przez gry  i zabawy na świeżym powietrzu z wykorzystaniem sprzętu sportowego.
 • Rowery - wycieczki i rajdy rowerowe, obowiązkowe kaski na głowę.
 • Zajęcia "Science" - Przyjazna strona nauki poznawana poprzez eksperymenty i doświadczenia np. ciecz nieniutonowska, suchy lód itp.
 • Zajęcia "Survivalowe" - jak przeżyć w lesie, postawy budowania schronień (szałasu, miejsca do spania).
 • Nauka tańca - Zumba, HIP HOP, akrobatyka i stretching również z uwzględnieniem podestów na świerzym powietrzu i plaży
 • Zajęcia teatralne - przygotowanie przedstawienia teatralnego, od pomysłu do premiery, mini playback show itp.
 • Wieczorami - karaoke, dyskoteki, ognisko, zabawa nocna.
 • OLIMPIADA - konkurencje sportowe i umysłowe
 • oraz moc innych atrakcji :)

Wyżywienie - Trzy posiłki dziennie + podwieczorek: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja 


Transport - Autokar klasy LUX
planowany wyjazd: zbiórka 9.00, ruszamy o 9.30-9.45, powrót 17.30-18.30 

Dojazd własny - zakwaterowanie na ośrodku od 12.30 w dniu przyjazdu i wykwaterowanie do godziny 13.00 w dniu wyjazdu

Ubezpieczenie - NNW


Termin - 22-30.06.2024 /8 noclegów- 9dni/
Turnus kończy się obiadem


Cena: 2899 zł dojazd Autokarem


Cena za wyjazd zawiera następujące świadczenia:

Przejazd autokarem, pobyt wraz z wyżywieniem, opiekę trenerską i wychowawczą, ratowniczą, lekarską i pielęgniarki, realizację podanego programu edukacyjno-sportowego i innych atrakcji, korzystanie w ramach zajęć z jeziora oraz ze wszystkich obiektów ośrodka (hala, świetlice, boiska), ubezpieczenie NNW, obowiązkowe UBEZPIECZENIE do TFG, obiad w dniu wyjazdu. W przypadku dojazdu własnego cena obniżona jest o 100zł/os.