Ogólny

Ogólny dla dzieci w wieku 10-16 lat

kilka profili zajęć: sportów wodnych, science, survival, taneczny, kreatywny i ogólnorozwojowy

W przypadku wyboru profilu ogólnego dzieci w trakcie pobytu uczestniczą we wszystkich grupach zajęć tj. ( basen, zajęcia na jeziorze (w tym kajaki, rowery wodne, łodzie wiosłowe, deski SUP, taneczne, plastyczne, kreatywne, gry integracyjne (boisko, hala) itd.) na każdych zajęciach są około 3-5 razy, poznają podstawowe arkana poszczególnych profili zajęć, a oprócz świetnej zabawy podnoszą swoją sprawność w każdej z dziedzin.

Urozmaicony i wszechstronny PROGRAM ZAJĘĆ z akcentem na ruch na świeżym powietrzu. Zajęcia odbywają się przez cały dzień w 5 blokach: A i B przed południem (2 x 1.5h), C i D po południu (2 x 1h) i Blok E (wieczorny).

Ośrodek wypoczynkowy "KALWA" - położony niedaleko Olsztyna (ok. 30 km w kierunku Szczytna - 190km od Warszawy) ośrodek jest pięknie usytuowany nad brzegiem jeziora Kalwa wśród mazurskich lasów. Czyste powietrze, piękne krajobrazy, krystalicznie czysta woda, niespotykana fauna i flora. Dostępność urządzeń sportowych gwarantują doskonały wypoczynek oraz kontakt z przyrodą. Na terenie ośrodka znajdują się; korty tenisowe, boiska do gier zespołowych, przystań wodna ze sprzętem pływającym, pomost z kąpieliskiem i ratownikiem, kryty basen o dł. 25m, kręgielnia, bilard, sala dyskotekowa, sale konferencyjne.

Zakwaterowanie Nowoczesne i komfortowo wyposażone domki turystyczne typu BRDA, przeznaczone dla 6 osób. W każdym z nich na parterze znajduje się salon, aneks kuchenny (z lodówką) i węzeł sanitarny (z natryskiem). Dwie kanapy narożne w saloniku. Na piętro prowadzą drewniane, kręcone schodki, tam zaś znajdują się dwie sypialnie dwuosobowe z pojedynczymi łóżkami. Ośrodek ogrodzony i strzeżony.

Zajęcia odbywają się przez cały dzień w 5 blokach:

A i B przed południem (2 x 1.5h), C i D po południu (2 x 1h) i Blok E (wieczorny).

 • Kształcenie i rozwijanie umiejętności artystycznych, rozwijanie dziecięcych umiejętności manualnych.
 • Gry zespołowe i zabawy integracyjne - w trakcie których głównym założeniem będzie integracja  po przez gry  i zabawy na świeżym powietrzu z wykorzystaniem sprzętu sportowego.
 • Rowery - wycieczki i rajdy rowerowe, obowiązkowe kaski na głowę.
 • Zajęcia taneczne - hip-hop, ZUMBA, układy taneczne, elementy tańca nowoczesnego i cheerleaders również na dworzu i zachowaniem odpowiedniego dystansu
 • Zajęcia gimnastyczne -  których głównym celem jest zadbanie o prawidłową postawę naszego ciała po przez ćwiczenia gibkości, szybkości, ćwiczenia na piłkach oraz stretching 
 • Zajęcia plastyczne - Różnorodne zajęcia z użyciem przyborów plastycznych, farb, kredek,  tworzenie prac z użyciem pistoletów do klejenia na gorąco, lepienie z gliny, masy solnej.  itp
 • Zajęcia ze sprzętem pływającym - zajęcia na wodzie z użyciem sprzętu pływającego: SUP-y, kajaki, łodzie wiosłowe, rowery wodne. Wszystkie zajęcia na wodach odbywać się będą z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, z obecnością kadry instruktorskiej i ratowniczej. Z założenia zajęcia są dla dzieci i to one wykonują większość manewrów i poleceń związanych z prowadzeniem jednostek pływających.
 • Pływanie - nauka i doskonalenie pływania pod okiem doświadczonych instruktorów i trenerów WiKARO-SPORT. Zajęcia odbywać się będą zgodnie ze standardem WiKARO-SPORT. Możliwość uzyskania karty pływackiej oraz specjalnej karty pływackiej.
 • Zajęcia z ratownictwa - zajęcia będą prowadzić instruktorzy i ratownicy WOPR. Przybliżymy zagadnienia związane z udzielaniem pierwszej pomocy przed medycznej, podstawy ratownictwa wodnego (ćwiczenia ze sprzętem ratowniczym).
 • Zajęcia "Science" - Przyjazna strona nauki poznawana poprzez eksperymenty i doświadczenia np. ciecz nieniutonowska, suchy lód itp.
 • Zajęcia "Survivalowe" - jak przeżyć w lesie, postawy budowania schronień (szałasu, miejsca do spania).
 • OLIMPIADA - konkurencje sportowe i umysłowe
 • KARAOKE, OGNISKO, DYSKOTEKA
 • oraz moc innych bezpiecznych atrakcji :)

Wyżywienie - Trzy posiłki dziennie + podwieczorek: śniadania, obiad + podwieczorek, kolacja

Transport - Autokar klasy LUX
planowany wyjazd: zbiórka 9.00, ruszamy o 9.30-9.45, powrót 17.30-18.30 

Dojazd własny - zakwaterowanie na ośrodku od 13.30 w dniu przyjazdu i wykwaterowanie do godziny 13.00 w dniu wyjazdu

Ubezpieczenie - NNW


Termin - 22-30.06.2024 /8noclegów - 9 dni/
Turnus  kończy się obiadem


Cena: 2799 zł dojazd Autokarem


Cena za wyjazd zawiera następujące świadczenia:

Przejazd autokarem, pobyt wraz z wyżywieniem, opiekę trenerską i wychowawczą, ratowniczą, lekarską i pielęgniarki, realizację podanego programu edukacyjno-sportowego i innych atrakcji, korzystanie w ramach zajęć z jeziora oraz ze wszystkich obiektów ośrodka (hala, świetlice, sale taneczne, sala multimedialna), ubezpieczenie NNW, obowiązkowe UBEZPIECZENIE do TFG, obiad w dniu wyjazdu. W przypadku dojazdu własnego cena obniżona jest o 100zł/os.